Vandentiekio Vamzdžiai

Vandentiekio vamzdžiai po žeme
Slėginiai polietileno vamzdžiai yra skirti tiekti šaltam geriamam vandeniui į namus, sodybas, gamybines patalpas ir t.t. Šie vamzdžiai dažniausiai naudojami pajungimui prie hidroforų, slėginio vandentiekio sistemoms (trasoms), atvedimui į įvaires patalpas nuo vandens bokštų.

Kokio diametro vamzdį naudoti vandentiekiui?


Slėginiai polietileno vamzdžiai jungiami prie AVTS (hidroforų) dažniausiai būna 32 mm. Geriamam vandeniui tiekti naudojami vamzdžiai yra: juodi su mėlyna juostele arba mėlyni. Vamzdžių diametrai coliais skaičiuoklė.

Grindinio šildymo vamzdis
Daugiasluoksniai metalo polimeriniai PEX vamzdžiai skirti vandentiekio, centrinio šildymo ir grindų šildymo sistemoms. Šildomoms grindims, dažniausiai naudojamų daugiasluoksnių vamzdžių diametras yra 18 mm. 18 mm yra išorinis vamzdžio matmuo, o vamzdžio sienelės storis - 2 mm. Grindiniam šildymui reikalingus vamzdžių kiekius ir diametrus reikėtų skaičiuoti konkrečiai patalpai, nes tai priklauso nuo patalpos šilumos poveikių ir grindų dangos. Patartina, grindiniam šildymui naudoti, ne mažesnio diametro 18x2 vamzdį.
Lituojamas vandentiekio vamzdis
Lituojami PPR vamzdžiai naudojami vandentiekio ir šildymo sistemoms, kur reikalingas didelis patikimumas. Karštam vandeniui tiekti galimi du variantai: su aliuminio šarvu ir stiklo pluoštu vietoj šarvo. Tinka ne tik naujai statybai, bet ir rekonstrukcijoms, kur norima keisti senus metalinius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą