Puslapiai

Kanalizacijos Nuolydis

Kanalizacijos nuolydis ir kanalizacijos įrengimas

Kanalizacijos įrengimas yra labai atsakingas procesas. Čia svarbiausia yra pasirinkti tinkamą kanalizacijos vamzdžių nuolydį. Pirmiausia, nuolydis turi būti vandens bėgimo kryptimi, o antra, nuolydis priklauso nuo vamzdžio diametro, jis negali būti nei per didelis, nei per mažas. Minimalus vamzdžių nuolydis priklausomai nuo vamzdžio dm turi būti ne mažiau kaip 0,8–3 cm vienam metrui.
Tarkime, kad kanalizacijos vamzdžio ilgis yra 5 m, tai minimalus nuolydis – 4–15 cm, jei vamzdžio ilgis 10 metrai, tai minimalus nuolydis – 8–30 cm ir t.t. Jei bus per mažas nuolydis tai nuotekos nenubėgs ir kanalizacija užsikiš. Lygiai taip pat kanalizacija užsikiš jei bus per didelis nuolydis, nes tekanti vandens srovė vamzdžiuose aplenks sunkesnius nešvarumus ir nešvarumai pasiliks vamzdyje ir po kurio laiko čia susiformuos kamštis.
Vamzdžių kampams geriausia naudoti 45 laipsnių alkūnės arba kelių tokių alkūnių sujungimas, norint gauti reikiamą kampą.
Tad kanalizacijos įrengimas yra labai atsakingas darbas.

Siurbliai su plūde


Panardinami nuotekų siurbliai yra dažniausiai komplektuojami su skysčio lygio plūdėmis. Plūdės pagalba siurblys dirba pilnai automatiniu režimu, be jokios žmogaus kontrolės. Nuotekų siurbliai yra statomi ant kanalizacijos šulinio dugno arba pakabinami.
Panardinami nuotekų siurbliai pasižymi tyliu darbu, bei maža vibracija, todėl juos galima montuoti šalia gyvenamųjų pastatų arba net pačiuose pastatuose.

1 komentaras:

  1. Anonimiškas19:25

    Svarbu suprasti, kad teisingas kanalizacijos nuolydis yra esminis veiksnys, užtikrinantis kanalizacijos sistemos efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Todėl geriausia pasikonsultuoti su specialistais ir laikytis vietos reguliavimo institucijų nustatytų reikalavimų, kad būtų sukurtas tinkamas ir efektyvus kanalizacijos sistemos projektas.

    AtsakytiPanaikinti