Slėgio Bakas ir Jo Preižiūra

Slėgio bakas ir jo preižiūra

Slėgio indas, kuriems yra suteikiama 5 metų garantija ir priekyje neturi flančo, juose nėra guminių maišų. Šie slėgio indai yra visiškai sandarūs, neardomi ir jų nereikia prižiūrėti. Jo viduje yra įmontuota membrana, kuri baką dalina i dvi dalis. Toks bakas vidutiniškai tarnauja apie 10 metų. Kaip ir visų kitų išsiplėtimo indų, taip ir šių išsiplėtimo indų, bendrą tūrį sudaro vanduo ir oras. Vanduo užima 1/3 bako, o oras 2/3.

Slėgio bakas pigus
Maišai būna tose slėgio induose, kuriose bako priekyje yra
flančas. Slėgio indai su guminiais maišais laiko vandenį maišuose, o aplinkui būna suslėgtas oras. Oro suspaudimo principu veikiantys išsiplėtimo indai sukaupia padidėjusį slėgį, dėl padidėjusios temperatūros, vandens kiekį uždarose šildymo sistemose. Slėgio indai su keičiamais guminiais maišais yra skirti šildymo, oro-kondicionavimo sistemoms, bei vandens tiekimo sistemoms.

Jei vandens siurblys pradeda tankiai junginėtis, tai bake trūksta oro. Tokiu atveju būtina spūstelėti slėgio inde esantį ventilių. Jei per ventilių veržiasi vanduo, vadinasi jūsų išsiplėtimo inde esantis maišas arba membrana yra suplyšusi. Maišai būna tose slėgio induose, kuriose bako priekyje yra flančas ir flančą galima atsukti ir ištraukti guminį maišą. Prieš įdėdami naują maišą būtinai išvalykite sausai bako vidų, nes prasidės korozija ir bakas surūdys, bei prakiurs. Jei slėgio indo priekyje nėra flančo, o per ventilių bėga vanduo, reiks keisti visą baką, nes plyšo membrana ir tie bakai yra neardomi. Jei vanduo nesiveržia pro ventilių tiesiog pripūskite oro į slėgio indą. 
Slėgio inde oro slėgis turi būti 0,1-0,2 atmosfera mažiau, nei siurblio apatinė įsijungimo riba. 
Norint TEISINGAI sureguliuoti slėgį slėgio inde, būtina:
    1. ištraukti AVTS (hidroforo) ar kito vandens siurblio šakute iš elektros lizdo (Prieš ištraukiant šakutę iš elektros lizdo pasižiūrėkite į manometrą kokia yra apatinė siurblio įsijungimo riba)
        2. atsukti vandens čiaupą esantį vonioje ar virtuvėje ar kitoje vietoje
        3. tada automobiliniu manometru matuojame, slėgį išsiplėtimo inde
        4. jei apatinė hidroforo įsijungimo riba yra 1,3 (žiūrėti į manometrą kuris yra pritvirtintas prie siurblio) atmosferos, tai išsiplėtimo inde slėgis turi būti 1,1 -1,2 atmosferos. Išsiplėtimo inde slėgis turi būti 0,1-0,2 atmosfera mažiau, nei siurblio apatinė įsijungimo riba.

Slėgio indai naudojami daugelyje sričių: vandens tiekimo sistemoms, šiluminio išsiplėtimo, laistymo sistemose, hidraulinių smūgių slopinimui, slėgio kėlimo sistemose.

Kokio tipo vandens baką (hidroforą) naudojate?

5 komentarai:

 1. O ventiliai gali būti pakeisti, jei būtent per juos vandenį leidžia?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jei per ventilių bėga vanduo, tai yra plyšęs maišas (jei priekyje bako yra atsukamas flančas). Maišą galima pakeisti ir sausai reikia išvalyti baką. O jei bakas yra be flančo yra keičiamas visas bakas, nes tokio tipo bakai yra neardomi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O jeigu per ventili ne bega vanduo,o pompuot ora reikia kas savaite

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas19:43

   Jei bakas tvarkingas, patikrinti kiek oro yra bake reikia kas 3 mėn. Jei trūksta tik tada reikia pripūsti. Kiek reikia oro yra parašyta straipsnyje.

   Panaikinti
 4. Kur gauti ventili? Jei žinot įmeskit nuoroda. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti