Vanduo Smirda Supuvusiais Kiaušiniais

Vanduo smirda supuvusiais kiaušiniais
Dažnai pasitaikantis nemalonus vandens kvapas yra "supuvusio kiaušinio". Šį nemalonų kvapą gali sukelti kelios priežastys. Tai yra jei šaltas vanduo neturi kvapo, o iš karštas vanduo dvokia supuvusiai kiaušiniais, tai priežastys gali būti: per mažai naudojama karšto vandens (jis užsistovi), per žema naudojamo karšto vandens temperatūra (jei yra galimybė padidinkite karšto vandens temperatūrą),
arba jei turite vandens šildytuvą (boilerį), gali būti problema su magno anuodu (jį reikia pakeisti nauju arba išimti visam).

Kita gan dažnai Lietuvoje pasitaikanti priežastis yra vandenyje ištirpęs sieros vandenilis. Jei iš giluminio vandens gręžinio vanduo atiteka su supuvusio kiaušinio kvapu, jame yra sieros vandenilio. Simptomai: vanduo turi nemalonų kvapą, intensyvi plieninių ir varinių vamzdžių korozija, pajuoduoja sidabriniai indai ir kt.

Sieros vandenilis atsiranda yrant organinėms medžiagoms bei kaip šalutinis vandenyje ištirpęs sieros junginys. Jei sieros vandenilio koncentracija nedidelė, galima naudoto oksidacinius filtrus arba aeruotą vandenį filtruoti per smėlio filtrą. Jei sieros vandenilio yra didelės koncentracijos, tai reikia naudoti stiprius oksidatorius, tokius kaip chloras ar kalio permanganatas. Aktyvuotos anglies filtrai pašalina tik sieros vandenilio pėdsakus. Dujos absorbuojamos anglies paviršiuje.

Ar teko susidurti su šia problema? Kokių sprendimų ėmėtės, kad vandenį būtų galima vartoti?

5 komentarai:

 1. Anonimiškas11:03

  Karštas vanduo iš boilerio smirdi supuvusiai kiaušiniais, o šaltas vanduo nesmirdi. Užkaitinau vandenį boileryje iki 70 C, tai smarvė po keliu dienų dingo. Vėliau ilgą laiką nenaudojau boilerio, o kai vėl įjungiau boileri smarvė vėl atsirado, bet po trijų dienų blogas kvapas mažėja. Gal kas žinote kur čia šuo pasikasęs???

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas11:39

   Jeigu vanduo smirda tik iš vandens šildytuvo, o šaltas vanduo neturi nemalonaus kvapo, tai pabandyk išimti iš boilerio magnio anodą ir viskas turėtų išsispręsti. Magnio anodas išsiima kartu su elektriniu tenu. Anodas, apsaugo boilerį nuo korozijos.

   Panaikinti
  2. Isimi anoda ir surudyja boileris-ot sprendimas.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas18:12

   Geriau jau toks sprendimas, nei uostyti smirdantį vandenį.

   Panaikinti
 2. Kaip panaikinti nemalonu kvapa iš vandens smirdi supuvuseis kiaušineis

  AtsakytiPanaikinti