Puslapiai

Boilerio Magnio Adodas

Boileryje esančio anodo paskirtis apsaugoti baką iš vidaus nuo korozijos. Į visus emaliuotus vandens šildytuvus montuojami tirpstantys arba netirpstantys anodai.

Tirpstantys ir netirpstantys adodai boileriui

Tirpstantys anodai - tai magnio strypai, kurie pamažu tirpsta vandenyje ir tuo pat metu saugo šildytuvo talpą nuo korozijos. 
Netirpstantys anodai gaminami iš netirpių lydinių ir reikiamam elektros potencialui sukurti jiems reikalingas elektrinis maitinimas. Elektros sąnaudos nedidelės - reikalinga galia siekia tik kelis vatus. Jei kyla klausimas. Kam reikalingas anodas, jei vidus emaliuotas? 

Emalės sluoksnis ant vidinės talpos sienelės yra kietas, tačiau trapus. Talpoje visą laiką vyksta temperatūros ir slėgio pokyčiai, dėl kurių sienelės visą laiką juda ir to pasekoje emalė įtrūksta. Norint sustabdyti įtrūkimo vietoje koroziją, įrengiamas anodas iš aktyvesnės už geležį medžiagos, todėl rūdija anodas, o ne plieninės sienelės. Netirpstantys anodai yra santykinai brangūs, todėl buitiniuose vandens šildytuvuose naudojami retai. Tirpstantys anodai susinaudoja maždaug per 2-3 metus, paskui juos reikia pakeisti. Tirpstančių anodų efektyvumą mažina nuosiedos, patenkančios su vandeniu. Jeigu anodas pasidengia nuosėdų sluoksniu, jis nebetirpsta, kartu ir nebe apsaugo plieninių talpos sienelių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą